22032016-50-1

На початку весни варто очікувати зниження ціни на вершкове масло. Високий цінник протримається лише до Масляної. Такими прогнозами поділився аналітик «Інфагро» Максим Фастєєв у Facebook. Його думка ґрунтується на основі спадаючої динаміки закупівельної ціни сирого молока в першій половині 2018 року й принципах процесів ціноутворення.

«Біржові котирування вартості вершкового масла «охололи» в світі ще в кінці минулого року, це означає, що українським виробникам, з урахуванням сьогоднішньої високу собівартість, експорт став нецікавий, – пише Фастєєв. – Внутрішня оптова ціна товару вже просіла, скоро продавці почнуть активно боротися і за внутрішнього покупця».

За його словами, у 2016 році сировари за рахунок низької ціни й маржі мали непогані обсяги продажів за практичної відсутності імпортних конкурентів.

«Торік разом зі зростанням ціни реалізації зросла і маржа, але при цьому впали обсяги продажів і прийшла реальна «загроза» з Польщі. Подивимося, яка стратегія буде в 2018 році, підозрюю, що в першому півріччі ціни залишаться на сьогоднішньому рівні +/-10%, але кількість акцій на полиці збільшиться», – пише Фастєєв.

Ціни на сире молоко в другій половині 2017 року в середньому були на третину вищими, аніж у 2016-му. Тоді як цільномолочні продукти (молоко, йогурти, сметана і кефір) вирослb на 20-25% лише до кінця року. Однак піднімати вартість продукції з незбираного молока паралельно зі збільшенням закупівельної вартості молока переробники не можуть, аби не втратити «полицю».

Виробники традиційно працюють взимку «в мінус», а влітку – «в плюс», аби не травмувати споживача стрибками цін, зазначає експерт. Ці продукти точно не дешевшатимуть.