2 1a Big 696x506

Господарство з вирощування індиків отримуватиме майже 12 центів чистого прибутку з кожного євро доходу, а інвестиції в такий бізнес повернуться менш ніж за 3,5 роки. Такими розрахунками поділились аналітики Pro-Consulting.

В компанії виходили з того, що господарство триматиме 16 200 голів птиці. Рентабельність продажів складе 11,9%.

Для створення ферми потрібно придбати одне вже існуюче агропідприємство (можна непрацююче) та переобладнати його під потреби свого господарства, рекомендують в Pro-Consulting. До ремонтно-будівельних та пусконалагоджувальних робіт доведеться залучити спеціалізовані компанії та виробників необхідного обладнання. Добових індичат для вирощування слід закупити в Польщі, а корми – оптом у місцевих виробників.

В Pro-Consulting зазначають, що на сьогодні попит на індиче м’ясо на внутрішньому ринку складає 90-100 тис. тонн на рік, в той час як виробництво – близько 30 тис. тонн. Тому створення ферми з вирощування індиків є прибутковим інвестиційним проектом.

Втім, споживання індичатини в Україні в десятки разів менше, ніж в інших країнах. Приміром, в Ізраїлі людина в середньому з’їдає 12 кг індичого м’яса на рік, в Польщі – 6 кг на рік. В Україні цей показник складає лише 0,2-0,3 кг.

Слід зауважити, що у країнах ЄС індичатина розглядається як дієтичний замінник яловичини та слугує сировиною для виробництва близько 150 видів ковбас. В Україні обладнання для виробництва ковбас з індичатини з’явилось лише в останні 5 років.

За даними Держстату, поголів’я індиків на початок 2017 року складало 1,6 млн голів, виробництво індичого м’яса – 31 тис. тонн. Найбільше індиків розводять у Чернівецькій, Київській, Сумській, Івано-Франківській та Дніпропетровській областях.