Європейський союз виключив зі списку територій, які називають «податковим раєм», одразу 8 країн. Серед них — Барбадос, Макао, Монголія, Гренада, ОАЕ, Панама, Республіка Корея, а також Туніс.

Відповідне рішення влада ЄС прийняла, ґрунтуючись на тому факті, що зазначені держави відмовилися з ними співпрацювати в питаннях оподаткування, інформує прес-служба ради ЄС.

Віднині Панама, Емірати та інші країни переходять в окрему категорію юрисдикцій, їх будуть ретельно моніторити.

«Наша мета полягає в тому, аби сприяти правильному податковому управлінню в усьому світі», — говорить Владислав Горанов, міністр фінансів Болгарії, який в даний час займає пост президента ради ЄС.

По кожній країні ЄС дав рекомендації — які кроки необхідно зробити, аби повернути колишній статус.

Раніше зі списку планувалося виключити аж 17 країн. Крім нинішніх 8 йшлося також про Американське Самоа, Бахрейн, Гуамі, Маршаллові Острови, Намібію, Палау, Самоа, Сент-Люсію, Тринідаді і Тобаго. Таким чином ЄС закликає до сумлінного управління податками, і обіцяє переглядати свої списки не рідше одного разу на рік.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що «райські багатії» заховали в офшорах на території 19 острівних держав близько €8 трильйонів. Світові ЗМІ говорять про те, що за допомогою «податкових притулків» великі корпорації переливають понад €600 млрд.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...