Торік посівні площі під нутом в Україні досягли максимуму за останні чотири роки. Аналітик зернового ринку компанії «УкрАгроКонсалт» Марина Сич прогнозує, що цього року популярність нуту не збавлятиме обертів. Більше того – він впевнено відвойовуватиме площі під горохом.

Загалом динаміка виробництва нуту в Україні досить нестабільна, каже експерт. Вона пов’язує це із нерівномірною врожайністю. Попри те, що шість років поспіль до 2013-го площі під нутом зростали, його урожайність падала. П’ять років тому посівні площі і врожай нуту в Україні досягли пікового значення й нині продовжують падати.

Утім ціна на нут залишається високою. Приміром, за нього виручають $1000  на тонні, тим часом як за горох – лише $200. Аграрії обирають його ще й через високу посухостійкість, що в умовах зменшення вологи ґрунтів теж має неабияке значення.

У 2016-му нуту в Україні було висаджено 10 000 га, торік – 20 000 га, у 2018-му його площі зростуть до 30 000 га, прогнозують у Співтоваристві виробників і споживачів бобових України.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.