Goat 1388962 960 720 696x489

Португальський уряд використовуватиме спецзагони кіз, аби запобігти пожежам у районах із високим ступенем пожежної небезпеки. Проект уже отримав назву «Кози-пожежні». Функція рогатих пожежних полягатиме лише у випасанні й ретельному знищенні рослинності. Таким чином пожежі з одних лісів не перекидатимуться на інші, повідомляє Farmer

За словами лісабонського економіста Мігеля Монтейро, проект «Кози-пожежні» може принести додаткові дивіденди для місцевих фермерів.

«Такий проект може давати різні профіти для тваринників, виробників м’яса і молочних продуктів. Реклама продуктів, отриманих з кіз, які захищають ліси від пожежі, повинна цьому дуже сприяти», – вважає Монтейро.

Нова ініціатива однак не зможе замінити традиційну профілактичну роботу, що полягає в контролі за лісами та регулярному знищенню сухостою.

У 2012 році у північно-східній Португалії тестували схожий проект. На 90 гектарах у пожежонебезпечних районах тестово випасали понад півсотні кіз. Для реалізації проекту зі стадом у 150 тисяч тварин не вистачило 88 млн євро.