Сільгоспвиробники в січні-лютому не отримають обіцяних бюджетом видатків на 2018 рік. Проектів порядків використання та розподілу коштів досі немає, інформує Український клуб аграрного бізнесу.

Причому ухвалення їх в авральному порядку, без належного обговорення з аграріями, призведе до перекосів у розподілі коштів або блокування їх використання, як це сталося торік з програмою компенсації вартості сільгосптехніки чи так званої квазіакумуляції ПДВ, вважають в ряді аграрних об’єднань.

Аби вирішити проблему розподілу бюджету, профільні асоціації звернулися до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана. Відповідний лист підписали Всеукраїнський аграрний форум, Аграрний союз України, Всеукраїнська аграрна рада, Українська аграрна конфедерація, Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад та УКАБ.

Найбільша складність виникає з виділенням коштів по новим програмам, які раніше не передбачалися, зазначається у зверненні.

Загалом на потреби агросектору в бюджеті-2018 закладено 7,3 млрд грн. Найбільше коштів передбачено на підтримку тваринництва (4 млрд грн), компенсацію вартості придбання вітчизняної сільгосптехніки (1 млрд грн) та підтримку фермерства та кооперації (1 млрд грн).

До слова, днями прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив про компенсацією 80% вартості посадкового матеріалу для закладки садів та ягідників. Проте порядку розподілу цих коштів, та й точної цифри поки що теж немає. Затвердити програму, за словами прем’єра, зможуть до кінця січня-початку лютого.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.