Відтепер учасники антитерористичної операції на сході країни зможуть отримати гарантовані державою земельні наділи у пришвидшеному порядку. Цьому передували зміни у «Стратегії удосконалення механізму управління в сфері використання та охорони земель с/гпризначення державної власності», що діє з червня минулого року. Рішення про це ухвалили в Кабміні, передає урядовий портал.

Зокрема, відтепер фіксується перша черга на отримання землі АТОвцями, незалежно від площі земельних ділянок, право оренди на які було продано. Досі безоплатно могло бути передано не більше 25% від площі ділянок, реалізованих на відкритих торгах за попередній звітний період.

Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк стверджує, що так вдасться перекрити сумнівні схеми й уникнути махінацій при виділенні наділів.

Земельні ділянки для сінокосіння, городництва і випасання худоби передаватимуть в оренду лише на земельних торгах через Держкадастр.

Для ведення фермерського або особистого селянського господарства учасник АТО може отримати до двох гектарів землі. Утiм, окрім пакету необхідних документів воїн має надати докази про досвід роботи у сільськогосподарському підприємстві або ж диплом про закінчення аграрного вузу. На розбивку садків передбачено до 0,12 га. Одночасно можна стати власником кількох ділянок.

Також для будiвництва житла може бути виділено до 0,10 га, залежно від типу населеного пункту. Для дачного будівництва передбачено до 0,10 га, для зведення гаража — до 0,01 га.

До слова, учасник бойових дій має право безоплатно першим приватизувати землю. А якщо з боку державних органів затягується справа виділення бажаної ділянки, заявнику треба керуватися принципом «мовчазної згоди» вказаних органів на розробку проекту землеустрою. 

На початок року до Державнoго геокадастру подано більш як 180 тисяч заяв на отримання ділянок. Їх оформлено на 90 378 земельних ділянок площею 117,28 тис. га.