За допомоги європейців засновник “Нібулона” Олексій Вадатурський добудує свій річковий флот. Фото: nibulon.com

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) продовжує кредитувати український агробізнес. Напередодні рада директорів банку погодила виділення компанії «НІБУЛОН» до $50 млн кредиту.

Кошти спрямують на модернізацію зернової інфраструктури агрокомпанії протягом 2018-19 років, повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на Антона Усова, старшого радника ЄБРР. У тому числі, банк профінансує будівництво річкових терміналів, розширення головного терміналу в Миколаєві та річкового флоту компанії.

Загальна вартість проекту, що реалізує «НІБУЛОН», складає $140 млн. Тобто за рахунок ЄБРР буде перекрита третина потреби у фінансуванні.

Раніше, в липні минулого року, європейський банк разом зі своїми синдикованими партнерами виділив «НІБУЛОНу» ще один великий кредит — в розмірі $90 млн. Фінансування пішло на торгівлю та експорту діяльність.

Загалом же за минулий рік ЄБРР видав кредитів на рекордну суму — $9,7 млрд, з них $581 млн отримали українські компанії. Найактивніше банк фінансує так звані «зелені» проекти.

До слова, €400 тис. безповоротної фінансової допомоги днями виділено на розвиток технологій та обладнання, які знизять викиди парникових газів та енергоємкість українського виробництва. Як повідомив Усов на своєму Facebook, ваучери на таке фінансування уже отримали 10 компаній з різних куточків країни. Загалом до кінця року планується виділити кошти 50 українським проектам.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.