Bread 2432092 1920 696x464

У 2018 році ціни на хліб додадуть 8% порівняно з минулим роком. Більш активне зростання буде стримувати висока конкуренція серед виробників, прогнозує «Укрхлібпром».

«Зростання очікується в межах закладеного на наступний рік рівня інфляції — 7-8%», — цитують «Українські новини» Олександра Васильченка, генерального директора об’єднання.

На даний час вартість хліба безпосередньо залежить від борошна, яке в листопаді-грудні активно дорожчало, а також вартості енергоносіїв, рівня заробітної плати, додає фахівець.

У 2017-му хліб додав у ціні всі 20%. Подорожчання, а також мода на здорове харчування призводить до того, що українці все менше споживають такої продукції.

За оцінками Pro-Consulting, за останні 4 роки виробництво хлібобулочних виробів скоротилося на чверть. При цьому споживачі активно переходять на цільнозерновий хліб і лаваші.

У 2018 році очікується зниження виробництва хліба на 7,5%, до 1,1 млн тонн. Але це тільки промислове виробництво. Приблизно 65% ринку знаходиться в тіньовому сегменті.

Як пояснює Васильченко, дрібні пекарні, які працюють на єдиному податку, не звітують про обсяги виробництва в натуральному обчисленні, а тільки в грошовому. Тому місткість ринку хліба в цілому набагато вища — на рівні 3,8 млн тонн.