У 2018 році вітчизняним садівникам планують компенсувати із бюджету 80% вартості посадкового матеріалу. З такою заявою сьогодні на засіданні уряду виступив прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

Очікується, що це дозволить розширити площі під садами та ягідниками.

«Уряд підтримає всіх, хто має бажання розвивати садівництво. Компенсуватимемо приблизно 80% вартості куплених саджанців», — зазначив Гройсман.

Прем’єр пообіцяв, що механізм компенсації буде прозорим та публічним.

«До кінця місяця – максимум в першій декаді наступного ми ухвалимо це рішення й почнемо підтримувати фермерів», — додав Гройсман.

Також він акцентував на тому, що цьогоріч продовжить діяти програма компенсації вартості купівлі сільгосптехніки. Не більш як під 3% річних у гривні будуть кредитувати будівництво нових молочно-товарних комплексів та ферм. Мільярд гривень спрямують на підтримку фермерів.

До слова, аграрним бюджетом-2018 на галузь садівництва та виноградарства передбачено 300 млн грн. Торік ця сума складала 75 млн грн.

Чи можна вірити обіцянкам уряду, лишається під питанням, адже кінцеве рішення поки не прийнято. Ще у 2016 році борги держави перед українськими садівниками становили мало не 3 млрд грн, розраховуватися з ними розпочали лише торік.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.