Ba82d3daca3b832962c0e3da99314202 Health Coach Holistic Healing

Через низьку культуру землеробства в Україні часто не вдається розкрити потенціал сорту й отримати максимальну врожайність зерна. Такими спостереженнями в ефірі Agro FM поділилась Юлія Прохода, голова «Українського насіннєвого товариства».

«У нас сіють соняшник щороку, а якби була можливість сіяти двічі на рік, сіяли б і двічі, — каже фахівець. — У цьому не можна звинувачувати лише виробників. Їм потрібні швидкі гроші, а дешевих кредитів немає. Тож і доводиться займатися високопрофіцитними культурами, які негативно впливають на ґрунт за умови настільки масового використання».

При цьому соняшник сіяти на одному полі допустимо лише раз на 5 років, а популярний зараз гербіцидостійкий – раз на 10 років.

За існуючої культури землеробства високопродуктивні сорти зернових не можуть розкрити свій потенціал. «Наша пшениця в державному сортовипробовуванні показує більше 100 ц/га. А у польовому використанні (на незрошуваних землях) — максимум 91 ц/га. Такий результат продемонструвало єдине господарство на Одещині після ідеального попередника. Той самий сорт в Дніпропетровській області показав 70 ц/га, тобто потенціал нерозкритий на 30%», — розповіла Прохода.

соняшник сіяти на одному полі допустимо лише раз на 5 років, а гербіцидостійкий – раз на 10 років

За її словами, часом для підвищення врожайності аграрія пропонують якби ГМ-пшеницю. Проте ГМО в Україні заборонено, та й подібні пропозиції нічим не підтверджені.

«Насправді ГМ-пшениці на світовому ринку ще немає. Лише торік у Великобританії отримали дозвіл на випробовування першого генетично модифікованого сорту», — додала Прохода.