Країни-експортери Південної Америки зазіхають на традиційні ринки збуту причорноморської кукурудзи, до якої належить й українська.

Переділ ринку стартував у перші три місяці 2017/18 маркетингового року. Пропозиція з боку сильного гравця ринку – Бразилії, зменшила на 37% поставки США, одного із найбільших світових експортерів. Це повязано із тим, що Бразилія лише за вересень-листопад встигла експортувати 86% обсягу кукурудзи. Тим часом Україна за вересень-листопад була змушена зменшити поставки на 40%, Росія – на 29%.

Як зазначає Олена Гесова, аналітик ринку зернових і олійних УкрАгроКонсалту, поки в країнах Причорноморського регіону тривали жнива, країни Південної Америки змогли знизити експортну ціну своєї продукції.

Тим часом в портах України ціна на кукурудзу зростає на $1-2 за тонну. Тепер вона становить до $152 за тонну. За підрахунками agro-business, це до 5000 грн/тонна. Таким чином трейдери виконують зобов’язання за раніше укладеними договорами. Тим часом склади формують ціну на кукурудзу, виходячи із вартості зберігання за кілька місяців. Тут ціни нижчі на сотню на тонні.

Тим часом вітчизняна кукурудза приблизно на $20/тонна перевищує ціну на бразильську й аргентинську кукурудзу.

На думку експертів, падіння конкурентної спроможності кукурудзи погано позначиться на основному ринку збуту – Європі. Очікується, що зростуть поставки до Китаю і Туреччини, утім на єгипетському й південнокорейському ринках українська кукурудза буде представлена мало. Тим часом ринок Ірану може втратитися.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...