Лохина залишається найбільш привабливою ягодою для вирощування в Україні. Вона тримає лідерство у рейтингу ягід і фруктів, що вивозяться за кордон. Приміром, разом із журавлиною лохина встигла випередити яблука й груші, забравши 35% продажів. Загалом на експорт іде до 90% лохини, адже ціна для внутрішнього споживання на ягоду є поки дорогою.

Українську лохину експортують переважно до Європи. На Нідерланди й Великобританію припадає майже 60% усього експорту, пише Експрес. Решту ягід везуть до Білорусі, звідти вони повторно експортуються до Росії.

За словами Тетяни Гетьман, експерта плодоовочевого ринку Східної Європи, на експорті лохини і журавлини торік фермери заробили $8,5 млн. Загалом за чотири останні роки експорт лохини зріс у 20 разів.

на експорті лохини і журавлини торік фермери заробили $8,5 млн

Причина – збільшення темпів виробництва лохини. Виробники одразу орієнтуються на експорт, тож закладають плантації з урахуванням євростандартів. Приміром, сертифікат Global Gap гарантує доступ на глобальний ринок і дозвіл на продаж свіжої лохини у найбільш вимогливих до якості продукції ринках – наприклад, у торговельних мережах Великобританії. Торік площі під ягодою становили 1,5 тис. га, а роком раніше – лише 700 га. Лідерство у вирощуванні лохини тримають Житомирська, Волинська і Київська області.

Цьогорічний врожай лохини перевищив 2,5 тис. тонн. Якби не весняні заморозки, він був би ще більшим, зазначають експерти. Загибель урожаю не засмутила фермерів – очікується, що площі під лохиною у 2018 році збільшуватимуться. Експерти кажуть про високу рентабельність ягоди. За найкращих очікувань, вона може принести до 300% прибутку. Утім, якщо полуниця й малина окупаються за 3 роки, то лохина – лише за 5.  Загалом же кущ лохини може плодоносить протягом 20-30 років. 

Як зазначає ProfiHort Magazine, найближчим часом лохина може витіснити смородину із трійки рейтингу найбільш вирощуваних ягід. Залишивши позаду суницю й малину, вона стане лідером. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.