За перші дні нового року — з 1 по 5 січня — вітчизняні трейдери повністю закрили квоти на безмитні поставки пшениці та кукурудзи до Європейського союзу. Всього експортовано 1,04 та 1,13 млн тонн відповідно, передає Зерно Он-Лайн з посиланням на офіційний журнал Євросоюзу.

Повністю використані як основні, так і додаткові квоти на весь 2018 рік.

А от квота на ячмінь вибрана лише на 2,5% — 16 тис. тонн із 650 тис. тонн.

Нагадаємо, у 2017 році ЄС збільшив обсяги річних квот на експорт українського зерна. Таким чином, без сплати додаткових мит зернотрейдери могли експортувати 1,075 млн тонн кукурудзи проти 450 тис. тонн торік та 1,025 млн тонн пшениці (проти 960 тис. тонн у минулому році).

Квота на ячмінь у 2017 році становила 270 тис. тонн, але її використання було таким же млявим. Повільніше заповнювалась і квота на експорт пшениці, її вибрали лише в червні.

А ось швидке використання кукурудзяної квоти вже стало традиційним, щороку її закривають в перші дні.

Окрім зернових активно до Європи експортується мед, виноградний та яблучний соки, курятина. Станом на 10 січня медова квота була вибрана на 100%. Аналогічна ситуація — з поставками соку.

Проте квоти не є вирішальними для експорту української продукції до ЄС, вважають в Міністерстві аграрної політики та продовольства. За три квартали 2017 року об’єми постачань харчової продукції на цей ринок зросли на 40%, склавши $4,2 млрд грн. Драйверами виступили кукурудза, ріпак та соняшникова олія.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...