Торік Україна на 24% наростила імпорт бананів і вийшла на 238 000 тонн. Згідно із даними митної статистики, що її озвучила Державна фіскальна служба України, у грошовому вираженні імпорт зріс на 5,6%, до понад $140 млн.

Загалом же українці споживають більше бананів, аніж цитрусових. Головні постачальники бананів не змінюються – з Еквадору завозять близько 63% бананів, на Коста-Ріку припадає понад 20% й Колумбію – більш як 10,5% експорту. Утім, як зазначають експерти Шувар-Інфо, порівняно з минулим роком, банани в Українів нині коштують удвічі дорожче, аніж в 2017-му році. Останній стрибок ціни відбувся у постріздвяний тиждень.

Збільшення ціни на тропічний фрукт повязують насамперед із неврожаєм й зменшенням валового збору бананів до 20%. До зменшення обсягів виробництва призвів брак сонячних днів при дозріванні фруктів.

Попри це до здорожчання бананів призвела девальвація гривні, кажуть експерти. Утім, цей факт не вплинув на зниження ціни на цитрусові із закінченням свят новорічно-різдвяного циклу. Банани залишаються єдиним фруктом, який продовжує дорожчати.

Утім, за словами експерта плодоовочевого ринку Східної Європи Тетяни Гетьман, ціни на яблука не піднялися традиційно слідом за бананами, хоч у Європі спостерігається їх недовиробництво. Найбільшого цінового піке очікують у березні-квітні, бо весною попит на банани зростає.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...