За минулий рік імпорт продукції в Україні значно збільшився. Причина такого явища – ріст доходів населення, зокрема, із доходом вище середнього, а також період новорічних свят, коли традиційно купують якіснішу продукцію. Часто імпортна продукція дешевша, аніж вітчизняна.

Зокрема, про імпорт 90% замороженої риби свідчать дані митної статистики, повідомляє ubr.ua.

«Завезення замороженої риби виросло на 8,2%, а загальна вартість її – лише на 5,6%. Зате на 21% більше імпортували дорогого сегменту живої риби. На тунці й лососі виручили на 33% більше у грошовому значенні. Найбільшим же попитом користується норвежський та ісландський оселедець», – каже гендиректор Асоціації «Українських імпортерів риби і морепродуктів» Дмитро Загуменний.

Разом з тим Україна на 42% наростила імпорт твердих сирів. Активно завозяться з інших країн кондитерські вироби – порівняно з 2016 роком імпорт їх зріс на 36%. Наступні за збільшенням – фрукти – зокрема, банани, яких завозять більше на чверть. Зростає також імпорт кави.

За словами Загуменного, зростання імпорту – це відновлення втрачених ринком позицій у період з 2014 року, доволі позитивна тенденція.

Нині частка вітчизняних продуктів харчування у супермаркетах становить близько 90%. Утім, за прогнозами гендиректора Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексія Дорошенка, цього року за рахунок витіснення імпортом вона може скоротитися на 5%. До середини 2018 року до 20 тисяч товарів на українських полицях коштуватимуть дорожче, ніж у Польщі на 5-12%.

Згідно з інформацією Міністерства аграрної політики і продовольства, за 2017 рік Україна найбільше імпортувала рибу, ракоподібні та молюски, фрукти і горіхи, цигарки, какао і шоколад, а також олію, чай, каву і прянощі.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.