Одразу на наступний після новорічного тиждень ціна на цитрусові фрукти в Україні почала різко знижуватися. Зокрема, експерти з Інфо-Шувар, що моніторять ціни у мережах й гуртівнях, відзначають, що найбільше просіла ціна на грейпфрути – на 14%. Лимони здешевшали на 5%, мандарини – на 4%, апельсини – на 3%.

Отже, на гуртових ринках країни грейпфрути нині пропонують за ціною до 34 грн/кг, лимони – до 41 грн/кг, мандарини – до 38 грн/кг, апельсини – до 42 грн/кг.

Тим часом яблука, котрі поки що коштують дорожче, аніж наприкінці минулого року, у перший тиждень січня почали дешевшати. Найбільше скинули в ціні яблука сорту Ліголь – одразу на 18%, сорти Ренет Симиренка, Флорина і Голден подешевшали на 4%. Тож нині плоди цих сортів коштують 11-15 грн/кг. Тим часом зовсім не змінилася ціна на яблука сортів Чемпіон, Андаред і Муцу. Цей факт неабияк засмутив виробників українських яблук, котрі очікували, що ціна якщо не зростатиме, то щонайменше не падатиме. Таким прогнозам передував неврожай яблук через заморозки у Польщі – найбільшому європейському гравцеві ринку.

Однак, як повідомляє «АПК-Інформ: овочі й фрукти», перед святами польські виробники, навпаки, знижували ціну на яблука. Ціни на польські яблука становили 0,27-0,45 євро/кг. Падіння ціни могло б бути більшим, але йому завадив активний попит на продукцію.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.