Original 1 696x464

Бізнесмен Денис Долинський буде позиватися на державу Україна до Європейського суду з прав людини, аби отримати $1 млн компенсації. Саме в таку суму він оцінює збитки від втрати Житомирської кондитерської фабрики.

«Протягом місяця адвокати подадуть позов. Мова йде про компенсацію вартості моїх майнових прав, не статутного капіталу», — заявив Долинський на прес-конференції в «Інтерфакс-Україна».

Також адвокати Долинського вимагатимуть виконати рішення суду стосовно визнання права власності Ігоря Бойка та міноритаріїв. Це право було доведено в Житомирському окружному адмінсуді ще навесні 2016-го.

«Є два рішення суду, що вступили в силу, але не виконуються державою. У них підтверджується, що 97% цілісно-майнового комплексу належить Ігорю Бойку, решта — іншим учасникам. Але поліція нас на підприємство не допускає», — говорить Долинський.

Бойко офіційно став засновником Житомирської кондфабрики у 2012 році, вклавши туди 800 тис. грн. Загалом у компанії два десятки співзасновників, серед яких і Долинський з часткою 1%.

Конфлікт довкола фабрики загострився в грудні 2015-го. Тоді акціонери ЗАТ «Житомирські ласощі» підтвердили свої права на Житомирську кондфабрику у Вищому адмінсуді, але заявили про неможливість потрапити на підприємство. На фабриці ж говорять, що «Житомирським ласощам» належить лише старе обладнання та «можливість випускати невідому продукцію». Всі бренди, в тому числі ТМ «Житомирські ласощі» та Zhytomir Sweets, зареєстровані на Бойка.

Аби відшкодувати свої збитки на початку 2017-го Бойко подав позов на Україну до Міжнародного арбітражного суду в Гаазі.

Нині фабрика перебуває під контролем власників «Житомирських ласощів». Її вартість оцінюють в 2 млрд грн.