У місті Кайсері у центрі Туреччини затримали ватажка терористичного угрупування «Ісламська держава» і дев’ять його поплічників. Екстреміст на ймення Тарик Ахмет відповідав за сільське господарство ІДІЛ. Разом з ним під час спецоперації у місті Самсун турецькі спецслужби арештували іще десяток іракців, причетних до терористичного угрупування. Про це повідомляють ЗМІ із посиланням на інформагентство Dogan.

Захоплення основних хлібних регіонів Іраку і Сирії у долині річки Євфрат дозволило бойовикам чимало заробити. До слова, під контролем ІДІЛ виявилися провінції, на частку яких припадала половина сільськогосподарського виробництва Сирії.

У 2015 році у хлібних провінціях, зайнятих терористами, було вироблено 2,45 млн тонн зерна. Спожили лише 0,85 тонни – решту, очевидно, нелегально продали до Туреччини припускають автори дослідження, оприлюденного в виданні ScienceDirect. Через пошкодження систем поливу виробництво овочів тут значно скоротилося, а бавовни упало на 70%.

У 2017 році ІДІЛ втратив чимало територій. Експерти прогнозують, що через проблеми із добривами, паливом і насінням терористи найближчим часом не зможуть самостійно вести сільськогосподарські роботи. У наступному році виробництво зерна впаде й поставить під загрозу продовольчу безпеку організації та регіону.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.