Українські експортери за 10 днів повністю вибрали квоту на безмитне постачання меду в Європейський союз.

«На цьому експорт не зупиняється. Українська продукція конкурентна на європейському ринку навіть за межами автономних преференцій», — написав на своєму Facebook Максим Мартинюк, перший заступник міністра аграрної політики та продовольства.

Зазначимо, медова квота на 2018 рік склала 7700 тонн. Торік без сплати мита українські підприємства могли експортувати 5200 тонн, у 2016-му — 5000 тонн.

Понад квоти ставка податку складає 17,3%.

Загалом Україна експортує 80% виробленого меду, і найбільше — саме до Європи. Щорічне виробництво складає приблизно 70 тис. тонн, хоча потенціал значно більший, вважають в Мінагрополітики. За підрахунками міністерства, українські пасічники можуть виготовляти до 140 тис. тонн меду на рік.

«Ми маємо ринок збуту та можливість нарощувати поставки. Камінь спотикання — у нас не діють жодні обов’язкові вимоги до якості меду, а державний стандарт є добровільним, — каже Мартинюк. — Проте у рамках угоди про асоціацію Україна має впровадити європейські вимоги до меду до кінця наступного року».

Окрім меду за першу декаду січня повністю використано квоту на виноградний та яблучний сік (14 тис. тонн), на чверть використана квота по курятині.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.