D92f610f5f287242a8e71110916084cd

Через тиждень, 18 січня, апеляційний суд повторно розгляне справу колишнього заступника голови Держсільгоспінспекції Ігоря Немировського. За розслідуванням «Наші гроші», екс-чиновник ввійшов в список ТОП-корупціонерів за 2015-2017 роки — наряду з колишнім заступником міністра економрозвитку Олександром Сухомлином та заступником міністра вугільної промисловості Ярославом Підгайним.

 Nemerovskyi Igor1 291x300За версією слідства, у серпні 2014-го Немировський отримав хабар в розмірі 357 тис. грн. Натомість чиновник мав посприяти, аби керівництво інспекції на Кіровоградщині дало дозвіл на зняття грунтового покриву із 51-гектарної ділянки для подальшої розробки кар’єру з видобутку ільменіту. Хабар розраховувався в сумі 7 тис. грн за гектар.

Позивачем у справі виступило ТОВ ВКФ «Велта», з якого Немировський і вимагав хабар. Проте сам чиновник своєї вини не визнав, назвавши це провокацією з боку правоохоронців.

Затримання відбувалось «по гарячому», відразу після передачі грошей в авто чиновника. Немировський спробував втекти від поліції. Погоня, що розпочалась неподалік Новомиргородської облдержадміністрації, завершилась аж під Києвом. По дорозі підозрюваний навіть встиг поміняти машину.

9 лютого 2016 року Кіровський районний суд виніс вирок — позбавлення волі на 10 років з конфіскацією половини майна, позбавленням п’ятого рангу держслужбовця та можливості обіймати певні посади протягом 3 років.

Після апеляції вже у квітні 2017-го термін ув’язнення був зменшений до 3 років. З вироку виключили пункт про вимагання хабара і пояснили пом’якшення тим, що у Немировського за час судової тяганини погіршився стан здоров’я. Враховано було й наявність двох неповнолітніх дітей.

У жовтні минулого року Вищий спецсуд скасував ухвалу по апеляції і призначив слухання повторно. Поки ж Немировського звільнили з-під варти. Та й раніше в установі відбування покарань чиновник провів небагато, адже розмір застави був невисоким.

За час судового розгляду припинила функціонування і сама Держсільгоспінспекція. Ще в 2014 році орган припинив існування, а його функції передані Держпродспоживслужбі.

До слова, в грудні генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що у 2017 році отримали вирок 815 корупціонерів. Згодом прес-служба ГПУ дала значно вищу цифру — 1534 особи. Але, як показує практика, вирок набуває сили не завжди. Із ТОП-12 найбільших корупціонерів сімом поки що вдалось уникнути покарання.