Kol 696x491

«Укрнафта» на три місяці продовжила оренду потужностей заводу «Дніпроазот» для переробки газу в мінеральні добрива.

Згідно з процедурою, вироблений таким чином аміак «Укрнафта» знову продає «Дніпроазоту». А вартість аміаку розраховується за формулою, прописаною в договорі між компаніями.

«У рамках продовження контракту ціна буде вищою, ніж ціна за старим договором», — цитує прес-службу компанії «Інтерфакс-Україна».

При цьому в «Укрнафті» заявляють, що переробка газу на потужностях «Дніпроазоту» вигідніша, ніж, наприклад, продаж НАК «Нафтогаз України».

Зазначимо, що і «Укрнафта», й «Дніпроазот» належить компаніям, пов’язаним з Ігорем Коломойським та іншими екс-акціонерами “Приватбанку”. «Укрнафта» орендує майновий комплекс «Дніпроазот» з 2011 року. Це дозволило Привату обійти вимогу про передачу «Нафтогазу» природного газу власного видобутку для потреб населення, як того вимагає закон. У той час дешевий газ «Укрнафти» йде на виробництво добрив.

Це дозволило Привату обійти вимогу про передачу «Нафтогазу» природного газу власного видобутку для потреб населення

Раніше Джонатан Поппер, заступник голови правління ПАТ «Укрнафта», заявляв про те, що в 2018 році компанія вийде на внутрішній ринок з продажем вільних обсягів газу.

«Контракт з «Дніпроазотом» діє до кінця року і не буде продовжений», — повідомляла компанія з посиланням на Поппера.

Нагадаємо, в минулому році з-за зупинки заводів Ostchem Дмитра Фірташа (черкаський і сєверодонецький «Азот», «Рівнеазот») агросектор зіткнувся з труднощами в забезпеченні добривами, в тому числі азотними. Проплативши за контрактами Ostchem більше 2 млрд грн, сільгоспвиробники не отримали належні їм добрива. Завод зупинилися в лютому, а відновити виробництво вдалося лише восени.