Виробництво пива в Україні за п’ять років скоротилось в 1,7 рази. Якщо у 2012 році було виготовлено 3 млрд літрів алкогольного напою, то за 2017 рік — лише 1,78 млрд. Порівняно з 2016-м виробництво знизилось лише на 1,1%, повідомляє компанія «Укрпиво».

За п’ятирічний період скоротилась і чисельність зайнятих в галузі — майже на чверть. На даний час у сфері пивоваріння працює 10,4 тис. людей, а виробничі потужності використовуються на 43%.

Останні два роки ринок пивоваріння адаптується до нових реалій, пов’язаних з падінням купівельної спроможності, а також отриманням пивом статусу алкогольного напою.

«Купівля оптової ліцензії на торгівлю за 500 тис. грн виявилася по кишені не всім. Ряд дрібних пивоварень пішли з ринку. Решта змушені були підвищити ціну, щоб окупити ліцензію й залишатися в плюсі», — цитує видання «Діло» Євгена Шевченко, генерального директора Carlsberg Ukraine.

Разом з тим, частина вітчизняної продукції успішно постачається за кордон. За даними митної статистики, у 2017 році експортовано пива на $31,8 млн — на 66% більше, ніж у попередньому році. Імпортовано продукції на $35,8 млн (+44%).

Основні покупці українського пива — Алжир, Білорусь та Молдова. Серед головних імпортерів — Бельгія, Мексика та Німеччина.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.