Виробництво соняшникової олії в Україні – один з найприбутковіших видів бізнесу. Згідно з прогнозами Міністерства сільського господарства США (USDA), у 2017-2018 роках Україна виробить 5,63 млн тонн цього продукту, а експортує 5 млн тонн.

На думку фахівців компанії Pro-Consulting, найефективніше переробляти соняшникове насіння з допомогою передової технології прямої екстракції гексановым розчинником. Вона дозволяє раціонально використовувати енергію.

Маслоекстракційний завод, заснований на цій технології, повинен включати лінії з підготовки та пресування сировини, екстракції, рафінації і дезодорації, розливу та фасування у ПЕТ-пляшки. Заводу додатково знадобляться електросилова установка, вагова та котельня. Додатковий дохід підприємству принесе продаж макухи і соняшникового лушпиння.

Важливо розмістити підприємство в регіоні з розвиненою транспортною інфраструктурою, а також максимальною доступністю сировини – очевидно, на півдні України. Варто враховувати також наявність конкурентів у регіоні.

Починаючи цей бізнес, доведеться вкластися у очисні споруди. Втім, навіть при цих умовах рентабельність продажів складе 14 центів прибутку з кожного вкладеного 1 євро. А рентабельність інвестицій в проект складе 179%.

Переробка соняшника – справа вірна, вважають експерти. За 20 останніх років його посіви зросли втричі, аргументують вони. У 2016 році Україна експортувала рекордний обсяг соняшникової олії – 4,8 млн тонн на суму в $4,8 млрд, констатує асоціація «Укроліяпром».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.