У Криму мають намір продати усі виноробні підприємства. Місцева «влада» вирішила, що так буде більше користі для бюджету півострова. «У нас ефективно працюючих державних потужностей за цим напрямком нема і навряд чи буде», – заявив так званий глава республіки Крим Сергій Аксьонов.

Тим часом масштабна приватизація виноробних підприємств півострова Крим стартувала набагато раніше заявленого, повідомляє Крим.Реалії. Торік у листопаді виставили на продаж одне із найстаріших виноробних підприємств регіону – завод шампанських вин «Новый свет», що біля Судака. Підприємство з дев’ятьма земельними ділянками у понад 93,5 тис. кв. м й сотнями гектарів виноградників продали за $25 млн. Покупцем виявилася компанія «Южный проект» із Санкт-Петербурга, що нині володіє 100% акцій заводу. Це дочірнє підприємство банку «Росія», що його контролює наближений до Володимира Путіна Юрій Ковальчук, якого ще називають «особистим банкіром» президента. Літом напередодні продажу державне підприємство «Новый свет», засноване у 1878 році, стало акціонерним.

завод шампанських вин «Новый свет» купив наближений до Путіна банкір

“Президентськими” стануть також найстаріше підприємство «Массандра» й Севастопольський винозавод. Їх заплановано офіційно передати у відання управління справами президента Російської Федерації й усунуто з приватизаційного плану кримської «влади». Є інформація, що підприємства об’єднають задля нарощення лінійки сухих та ігристих вин.

На початку грудня стало відомо також про продаж на торгах Інкерманського виноробного заводу, а також дочірнього підприємства «Качинський+», де мало місце рейдерське захоплення.

Приватизація у 2018 році чекає також на Сімферопольський виноробний завод. Про те, що вона таки неодмінно станеться, свідчить той факт, що російські підприємці, наближені до Путіна, уже придбали 1100 га землі під виноградники у Севастополі й заявили про розвиток виноробства.

Загальна площа кримських виноградників нині становить до 30 000 га. До анексії Криму вона становила 100 000 га. У Росії виноградні плантації складають лише 60 га.