З 1 січня за відповідальне виробництво молока у Фінляндії доплачуватимуть по 1 центу за літр. Фермери не лише мають виробляти якісне молоко, а й забезпечувати найкращі умови для утримання тварин. Зокрема, їм необхідно буде надавати звіти про регулярний огляд молочного стада ветеринарами, моніторити стан копит корів і забезпечувати гарантовано безболісне видалення рогів у телят.

Нововведення запровадив провідний фінський виробник молочних продуктів Valio. Він, зокрема, вимагатиме, аби корови, за кожен літр молока яких доплачуватимуть, мали доступ до якісних кормів без ГМО і вільний вигул у сучасних корівниках. У таких корівниках худоба може гуляти, вільно пересуватися, пастися й годуватися.
Так нині утримують до 55% корів молочних ферм фінського кооперативу Valio.

«Масштаби цієї реформи настільки великі, що їх можна зрівняти з соціальною або медичною у Фінляндії», – каже Юха Нюсайнен, директор відділу сільськогосподарських послуг Valio.

Покращення умов для корів має ще й економічну доцільність. Доведено, що у рогатої худоби, котра здорова і якісно харчується, виробіток молока більший.

«Фінські корови – найздоровіші у Євросоюзі, – каже Веза Кауністо, голова правління Valio. – Наприклад, ми мало використовуємо антибіотиків й ніколи не призначаємо їх коровам як профілактичний засіб».

До 2020 року «покращення» очікує всіх корів кооперативу, що живуть на 5800 молочних фермах.