З 1 січня за відповідальне виробництво молока у Фінляндії доплачуватимуть по 1 центу за літр. Фермери не лише мають виробляти якісне молоко, а й забезпечувати найкращі умови для утримання тварин. Зокрема, їм необхідно буде надавати звіти про регулярний огляд молочного стада ветеринарами, моніторити стан копит корів і забезпечувати гарантовано безболісне видалення рогів у телят.

Нововведення запровадив провідний фінський виробник молочних продуктів Valio. Він, зокрема, вимагатиме, аби корови, за кожен літр молока яких доплачуватимуть, мали доступ до якісних кормів без ГМО і вільний вигул у сучасних корівниках. У таких корівниках худоба може гуляти, вільно пересуватися, пастися й годуватися.
Так нині утримують до 55% корів молочних ферм фінського кооперативу Valio.

«Масштаби цієї реформи настільки великі, що їх можна зрівняти з соціальною або медичною у Фінляндії», – каже Юха Нюсайнен, директор відділу сільськогосподарських послуг Valio.

Покращення умов для корів має ще й економічну доцільність. Доведено, що у рогатої худоби, котра здорова і якісно харчується, виробіток молока більший.

«Фінські корови – найздоровіші у Євросоюзі, – каже Веза Кауністо, голова правління Valio. – Наприклад, ми мало використовуємо антибіотиків й ніколи не призначаємо їх коровам як профілактичний засіб».

До 2020 року «покращення» очікує всіх корів кооперативу, що живуть на 5800 молочних фермах.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...