Фермери Китаю, Сінгапуру й Таїланду усе частіше використовують добрива, що мають у своєму складі лігніт або буре вугілля. Це речовина, що трохи нагадує торф. До складу добрив на основі лігніту входить гумінова кислота, фосфор, калій та понад півсотні мікроелементів.

Гумінові кислоти є у гумусі, але не розчиняються у воді, тож недоступні для рослин у природних умовах. Якщо їх перевести у водорозчинні солі калію, амонію або натрію, їхня користь зросте. Крім того, вони грають роль натурального пестициду, відлякуючи шкідників.

Добриво з лігнітом покращує структуру ґрунту й забезпечує доступність нутрієнтів для рослин. Доведено, що 100 г їх може замінити до 3 тонн курячого посліду, повідомляє Агро-Центр.

«Добриво на 100% розчиняється у воді, не має терміну придатності, не несе шкоди. Його навіть можна випити з водою», – стверджує виробник добрива King Humus Plus.

Лігніт є на планеті понад 70 млн років, але у якості добрива його почали використовувати лише останнім часом. Поклади лігніту характерні для місцин з низькою температурою, його добувають у Китаї, Північній Дакоті, Німеччині.

Уже доведено, що він на 40-45% підвищує врожайність культур – зернових, фруктів і овочів.