За грудень 2017 зафіксовано візити 26 вантажних суден-порушників у порти окупованого Криму, повідомляє у своєму Twitter Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб.  Це 25 суден під прапором Російської Федерації та одне – під прапором Республіки Сьєрра-Леоне. В цілому вони зробили 82 заходів до портів Керчі, Севастополя і Феодосії.

Незважаючи на заборону на вхід суден в окупований Крим, їх число зростає, констатує моніторингова група Інституту чорноморських стратегічних досліджень та громадська організація Майдан закордонних справ і ресурсу BlackSeaNews.

З березня 2014 року в порти окупованого Криму заходили 144 морських судна, в 2015 і 2016 роках — по 162 судна, у 2017-му — більше 200 судів.

Причому, починаючи з осені 2017 р., кількість іноземних суден, що заходили в порти окупованого Криму з метою експорту кримської продукції, перевищила кількість російських, що перевозили товари в Крим. На рейді в акваторії портів зафіксовані суду під прапорами Мальти, Того, Палау, Молдови, Союзу Коморських Островів та інших країн.

У жовтні порушників було 22, а в листопаді вже 40. 17 належать судновласникам РФ, 10 – Лівану, 5 – Туреччини, 4 – Румунії, 2 – Єгипту, 1 – Сирії і 1 – Німеччини. Це дані лише про тих судах, на яких встановлена і працює система автоматичної ідентифікації Automatic Identification System. В цілому ж порушників може бути більше.

У листопаді лідером експортного вивезення з окупованого Криму стало зерно. Його обсяг досяг 102,8 тис. тонн, або 87,3% загального незаконного вивезення. При цьому 82,8 тис. тонн зерна (80,5%) вирушили за море з Севастополя.

Зокрема, ліванський суховантаж LADY REA 14 листопада вивіз з севастопольского зернового терміналу “Авліта” до сирійського порту Тартус 8000 тонн кримського зерна.

Ліванський суховантаж LADY REA вивіз з Криму в Сирію 8000 тонн кримського зерна

Серед ввозенных на півострів товарів, пов’язаної з агросектором, — склотара для розливу вина і пива, продукти харчування. Зокрема, Туреччина завозила цитрусові і овочі. Коли інформацію про це оприлюднили ЗМІ, турецькі власті закрили порти для кораблів, які відповідно до системи автоматичної ідентифікації заходили в порти окупованого Криму.

Нагадаємо, що кримські морські порти – Євпаторія, Керч, Севастополь, Феодосія, Ялта – закрито на підставі розпорядження Кабінету Міністрів від 30 квітня 2014 № 578-р «Деякі питання функціонування морського і річкового транспорту» та згідно з наказом Міністерства інфраструктури від 16 червня 2014 № 255 «Про закриття морських портів».

Захід суден під іноземними прапорами в закриті морські порти і термінали Криму є порушенням норм міжнародного права. Це дії, що підривають суверенітет і порушують законодавство України. Такі дії тягнуть за собою відповідальність судновласників, операторів і капітанів суден аж до кримінальної.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.