Команда вчених-нанобіотиків змусила рослини світитися в темряві. Для цього в листя водяного кресу (жерухи звичайної) вбудували наночастини — на зразок тих, які є у світлячків. Результати дослідження опубліковані Nano Letters.

Перші зразки тьмяно світилися й тривало це всього 45 хвилин. Останні експерименти дозволили збільшити цей час до 3,5 годин, а світло зробити більш яскравим. Все ж для читання світла поки недостатньо, але вчені продовжать експериментувати.

Раніше подібні дослідження базувалися на генній модифікації. Однак спроби ввести гени світлячків тютюну виявилися неуспішними. Труднощі були і з використанням генів люмінесцентних бактерій.

Американці запропонували новий підхід, який не зачіпає геном рослин. Пігмент та окислювальний фермент вводиться в тканини рослини у складі наночастинок з кремнію. Наночастинки вивільняють активні речовини, і рослини починають світитися.

У планах — спростити технологію. Наприклад, зробити спрей або гель, який можна наносити на листя. Але і це ще не все. Планується, що завдяки новій технології вдасться освітлювати цілі будинки й навіть вулиці.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.