Міністри навколишнього середовища і сільського господарства шести країн ЄС вимагають невідкладно розробити план поетапної відмови від використання «вбивці бур’янів» в Євросоюзі. Про це йдеться у колективному листі урядовців Франції, Греції, Словенії, Люксембургу, Бельгії та Мальти, який цитує agrarheute.com.

Суперечка навколо використання чи невикористання популярного у світі гербіциду точиться кілька років. Причиною війни проти гліфосату стала доповідь Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), яка побачила світ у березні 2005 року. Робоча група ВООЗ — Міжнародне агентство з дослідження раку (МАДР) — визнала гліфосат «потенційно канцерогенним» для людей.

статистичні дослідження не виявили зв’язку між застосуванням гліфосату та раку

Вирок було винесено після досліджень, проведених на лабораторних тваринах: у них почали розвиватися неходжкінські лімфоми. У доповіді також зазначено, що статистичні дослідження, проведені з фермерами, які використовують гербіциди, не виявили такого зв’язку. Тим не менше про «потенційний зв’язок» гербіциду та раку МАДР заявила на весь світ, а ВООЗ вніс гліфосат у спеціальний реєстр.

З часу публікації доповіді весь агросвіт розділився на два табори. В одному — прихильники популярного гербіциду, у другому — противники його використання. Після палких дебатів в Єврокомісії було вирішено на 5 років продовжити ліцензію використання гліфосату. Проте такий документ не підписали уряди шести країн ЄС, які тепер і вимагають розробити план відмови від хімікату.

Як вважають в Українському клубі аграрного бізнесу, заборона гліфосату буде мати для України негативні наслідки, адже поставить під загрозу діючі торгові угоди.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.