Міністри навколишнього середовища і сільського господарства шести країн ЄС вимагають невідкладно розробити план поетапної відмови від використання «вбивці бур’янів» в Євросоюзі. Про це йдеться у колективному листі урядовців Франції, Греції, Словенії, Люксембургу, Бельгії та Мальти, який цитує agrarheute.com.

Суперечка навколо використання чи невикористання популярного у світі гербіциду точиться кілька років. Причиною війни проти гліфосату стала доповідь Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), яка побачила світ у березні 2005 року. Робоча група ВООЗ — Міжнародне агентство з дослідження раку (МАДР) — визнала гліфосат «потенційно канцерогенним» для людей.

статистичні дослідження не виявили зв’язку між застосуванням гліфосату та раку

Вирок було винесено після досліджень, проведених на лабораторних тваринах: у них почали розвиватися неходжкінські лімфоми. У доповіді також зазначено, що статистичні дослідження, проведені з фермерами, які використовують гербіциди, не виявили такого зв’язку. Тим не менше про «потенційний зв’язок» гербіциду та раку МАДР заявила на весь світ, а ВООЗ вніс гліфосат у спеціальний реєстр.

З часу публікації доповіді весь агросвіт розділився на два табори. В одному — прихильники популярного гербіциду, у другому — противники його використання. Після палких дебатів в Єврокомісії було вирішено на 5 років продовжити ліцензію використання гліфосату. Проте такий документ не підписали уряди шести країн ЄС, які тепер і вимагають розробити план відмови від хімікату.

Як вважають в Українському клубі аграрного бізнесу, заборона гліфосату буде мати для України негативні наслідки, адже поставить під загрозу діючі торгові угоди.