Hen 696x431

На 2018-й рік держава відмовилася від системи дотування тваринників. Замість цього передбачені інші програми — компенсація відсоткових ставок за кредитами, відшкодування витрат на реконструкцію ферм.

За підсумками року стало ясно, що дотації не спрацювали, розповів «Інтерфакс-Україна» Максим Мартинюк, перший заступник міністра аграрної політики і продовольства. Ціни на м’ясо зросли, в тому числі й на курятину. У тваринництві немає виразного прогресу.

«При цьому середні виробники отримали незрівнянно низькі суми дотацій», — наголосив Мартинюк.

За його словами, були пропозиції зберегти дотування галузі, ввівши обмеження в 150 млн грн для одного одержувача. Проте відмова від них пояснюється неможливістю простежити, чи належать різні компанії одному власнику – у держави немає реєстрів пов’язаних осіб.

Нагадаємо, саме птахівники в поточному році стали основними одержувачами дотацій з держбюджету — за підсумками першого півріччя 42% виплат, або 809 млн грн., довелося на «Миронівський хлібопродукт», яка належить бізнесмену Юрію Косюку, ще 13% отримав «Авангард».

Натомість дрібні фермери, за оцінками Інституту аграрної економіки, практично нічого не отримали від держави. Більш-менш «заточеною» під невеликих виробників була програма кредитування фермерів, але її обсяг був незначним — всього 65 млн грн.