Компанія «Диканські ягоди» заклала на 16 га землі на Полтавщині органічний малинник. В минулому році компанія орендувала 30 га та інвестувала в проект 2 млн грн.

«Ділянка не межує з «хімічними» полями. Добрив і пестицидів тут не вносилось дуже давно. Тому органічний сертифікат отримали відразу», — розповідає Роман Цінченко, директор і співзасновник компанії.

Для розвитку виробництва знадобиться ще 2 млн грн. Ніша багатообіцяюча, адже щороку світовий ринок ягід зростає на 3%, додає його партнер по бізнесу Сергій Стеценко.

Половину витрат на обладнання полтавчанам відшкодуює місцева влада. Мова йде про виділення коштів на купівлю холодильника у розмірі 150 тис. грн. Ягідний бізнес — напрямок, який потребує багато ручної роботи, тому чиновники розраховують працевлаштувати на плантаціях 300 осіб.

У планах компанії — вихід на ринок Європи. Українські ягоди зараз активно скуповують поляки і серби, які перепродують їх Франції та Німеччині. За останні 5 років експорт вітчизняної продукції в ЄС виріс в 9 разів. У тому числі, експорт малини потроївся, експорт журавлини і чорниці збільшився в 3,5 рази.

Кілограм малини продають у Європу по 2,5 євро, органічної – в півтора-два рази дорожче.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.