Vioil 66

«Ощадбанк» відкрив для компанії ViOil, одного з найбільших виробників високоолеїнової олії в Україні, дві кредитні лінії з лімітом $66 млн — на 3 та 5 років відповідно. Кошти підуть на поповнення оборотного капіталу, а також рефінансування поточної заборгованості.

Таким чином ViOil закрила потребу в кредитних ресурсах на декілька років вперед, ще й завершила оптимізацію боргового портфелю.

До цього виробник підстрахувався ще й європейським фінансуванням. На початку грудня $80 млн було отримано від синдикату банків ЄС. Тоді організатором кредиту став голландський ING Bank — найбільша фінустанова у світі. Ці кошти мають забезпечити потребу ViOil в оборотному капіталі на 2017/18 маркетинговий сезон.

До слова, останнім часом фінансування аграрного бізнесу з боку банківської системи зростає. Той же «Ощадбанк» за три квартали 2017-го збільшив кредитування сільського господарства на 6,5%. Чверть цих коштів пішла на придбання транспортних засобів та обладнання, 65% — на поповнення обігових коштів.