Рентабельність інвестицій в ожинову плантацію перевершує 400%. Такими розрахунками поділилися в Pro-Consulting.

Для організації бізнесу з вирощування ожини знадобитися 10 га землі. Оптимальне розташування ділянки — південні регіони України, саме там кліматичні умови для вирощування ягоди найбільш підходящі. Також варто врахувати наявність інфраструктури для зручної логістики врожаю.

Проект розрахований на 7 років. Уже з липня другого року господарство зможе продавати перший врожай. Рентабельність продажів — 65,3%, тобто кожен долар виручки принесе 65 центів чистого прибутку.

Найбільші статті витрат в організації ожинового бізнесу — це закупівля техніки (42% всіх інвестицій), а також обладнання для обробки, зберігання й заморожування ягід (18%). Близько 8% вкладень піде на придбання саджанців, ще 7% — на поповнення оборотних коштів, 5% — на будівництво складу.

Аналітики зазначають, що ожиновий бізнес не буде відчувати сильної конкуренції, адже вирощується ягід не так і багато. Продавати врожай можна на внутрішньому ринку чи на експорт.

Згідно з офіційною статистикою, торік збір ожини разом з малиною в Україні зріс на 5%, хоча площа насаджень зменшилася.

Найбільший виробник ожини — це Північна Америка. Тут вирощується 65 000 тонн ягід щороку, 35 000 тонн з цього обсягу забезпечують США.

Друга у списку лідерів — Європа зі щорічним урожаєм на рівні 47 000 тонн. З них близько 60% вирощується в Сербії, 27% — в Угорщині. Великі плантації розташовані в Німеччині, Великобританії, Польщі, Хорватії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.