Brassica Napus 2274224 1920 696x464

Верховна Рада відтермінувала норму про неповернення експортного ПДВ на сою до вересня 2018 року, на ріпак — до 1 січня 2020-го. Відшкодування податку при експорті соняшнику залишається. Відповідні зміни несе уточнений законопроект № 6776-д за поданням голови податкового комітету Ніни Южаніної, інформує Український клуб аграрного бізнесу.

Норми щодо неповернення експортного ПДВ тимчасові й діятимуть до 2022 року.

«Депутати зробили крок назад і проголосували за компромісне рішення. Але ці зміни в довгостроковому плані не є корисними для сектору. Ми і далі переконуватимемо депутатів економічними аргументами і розрахунками, що це матиме негативний довгостроковий ефект», — коментує гендиректор УКАБ Тарас Висоцький.

Зі свого боку заступник голови аграрного комітету Олександр Бакуменко зазначив, що норму по сої варто було вводити не з вересня, а на півтора роки пізніше.

Зазначимо, що рішення було прийнято парламентом після того, як на його необхідності наголосив Президент Петро Порошенко. Він відмітив негативний резонанс з боку агровиробників і невідповідність таких змін зобов’язанням, взятих перед Всесвітньою торгівельною організацією та Європейським союзом.

Раніше аграрії оцінювали втрати від неповернення експортного ПДВ в 10 млрд грн.