Високий Суд Англії арештував усі світові активи олігарха Ігоря Коломойського, а заодно і його ділового партнера Геннадія Боголюбова. Це результат судового процесу, що його розпочав ПриватБанк проти своїх колишніх власників. Арешт стосується також шести компаній, котрі ймовірно належать діловим партнерам або знаходяться під контролем. Загалом заарештовано активів на $2,5 млрд. На таку ж суму Forbes оцінює статки двох колишніх власників банку.

До аграрних активів групи Приват Ігоря Коломойського належить компанія «Оптимус агро», яка входить до п’ятірки переробників соняшникового насіння за встановленими потужностями на українському ринку. Компанія має у своїй структурі елеватори, заводи і комбінати хлібопродуктів – загалом 10 об’єктів.

«Приват-Агрохолдинг» Коломойського об’єднує 28 діючих господарств, багато з них мають статус лідерів у своїх регіонах у сфері рослинництва і тваринництва. Олігархові також належить Торговельний дім «Щедро», що об’єднує три жирові комбінати – у Львові, Харкові й Запоріжжі. Зокрема, бренд «Щедро» за 9 років освоїв 40% ринку маргарину в країні. Належить до активів олігарха й завод з виробництва солодких вод «Біола».

Зерновий термінал «Бориваж» в Одеській області, що теж є у власності Ігоря Коломойського, перебував у заставі під кредити рефінансування боргу ПриватБанку його вкладникам. У середині вересня Печерський райсуд Києва заарештував зерновий термінал. Суд задовольнив клопотання Генпрокуратури в рамках кримінального провадження щодо 19 млрд грн рефінансування НБУ для ПриватБанку. Утім незабаром Національний банк України програв бізнесменові Коломойському судовий спір за цим активом.

«Бориваж» знаходиться в акваторії морпорту «Південний». Загальна потужність перевалки терміналу – 2 млн тонн зернових на рік. У термінал інвестували до $100 млн.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.