Інвестиції в свинарський бізнес окупляться менше, ніж за 5 років, а рентабельність вкладень у такий проект — 104%. Про це свідчать розрахунки, проведені Pro-Consulting.

Аналітики розробили бізнес-план створення ферми на 1250 свиноматок. Це дозволить щорічно виробляти 30 тис. голів свиней, які будуть відгодовуватися для продажу.

Розміщувати свиноферму рекомендують з урахуванням зручності доставки готової продукції та доступності кормової бази. На сьогодні найбільш популярні регіони для розведення свиней — Дніпропетровська, Львівська, Тернопільська, Київська області; саме тут тримають найбільше поголів’я.

Згідно з розрахунками, основні витрати (44,6%) підуть на будівельні роботи, ще 43,7% — на закупівлю обладнання. І тільки 5% інвестицій доведеться спрямувати на закупівлю свиней.

Бізнес-планом не передбачено наявність забою. Реалізація продукції буде здійснюватися в живому вигляді шляхом самовивозу. Також передбачена доставка партій обсягом до 10 голів власним транспортом.

Кожен вкладений в ферму євро принесе інвестору €1,04 чистого прибутку.

Зазначимо, що за останній рік поголів’я свиней в Україні скорочувалася швидше, ніж інших сільськогосподарських тварин. Негативно на розвиток свинарства впливає недостатня кормова база, подорожчання імпортних добавок, зростання вартості енергоносіїв, африканська чума свиней, а також наявність тіньового ринку м’яса. Однак рентабельність вирощування свиней поки залишається найвищою серед інших галузей тваринництва — 5,1% за даними офіційної статистики.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.