На даху торгового павільйону “Нового ринку” в Одесі росте полуниця. Власники ринку, що належить концерну “Веселка”, збудували теплицю на 600 квадратних метрів, яка по всьому периметру обладнана датчиками, є контроль вологості і температури. Вона в приміщенні коливається у межах 25-27°С. Консультують підприємців спеціалісти з тепличного господарства Нідерландів, повідомляє Zavarnik.

Полуниця росте на кокосовому субстраті з Малайзії – у ньому є необхідні для росту мінерали. Індикатором екологічності виробництва слугують джмелі – вони запилюють рослини. Якщо мікроелементів рослині бракує, датчики одразу про це повідомляють. Підживлюють рослини маточним розчином. Крапельним шляхом саджанці отримують залізо, магній, калій та решту необхідних елементів.

Полуниця каліфорнійського сорту Сан Андреас, що дає три-чотири врожаї на рік, поспіє до новорічних свят. Тут планують зібрати близько тонни полуниці. По тому рослини три-чотири тижні відпочиватимуть й родитимуть ще раз. Третього урожаю чекають у  березні.

За словами віце-президента концерну «Веселка» Гаріка Бабояна, “Новий ринок” забезпечить одеситам альтернативу турецькій та грецькій полуниці, котру доставляють в Україну в стані технічної свіжості.

«Поливати полуницю треба 5-6 разів на день, – каже Бабоян, який особисто курує проект. – Я стежу, скільки води увійшло, скільки вийшло, норма – 15% рідини на виході, якщо отримуємо 50-60% – треба призупинити полив. Ми також перевіряємо рівні кислотності і конденсації водяної пари».

Повернути вкладення в теплицю очікують за 5 років. На ягоди встановили демократичну ціну –  100 грн/кг.