Сертифікувати органічне виробництво наступного року стане на 20-30% дорожче. Все залежатиме від темпів інфляції. Такими прогнозами на вебінарі «Органічне землеробство і як на ньому заробити» поділився агроном-консультант Володимир Білко.

Нині вартість сертифікації однорічних культур для господарств площею до 20 га складає 9-10 тис. грн. Сертифікація багаторічних насаджень обійдеться в 12-13 тис. грн, простої переробки — 20 тис. грн, а виробництва багатокомпонентних продуктів — всі 25 тис. грн.

Сертифікація надається на 1 рік, і підхід до цього процесу завжди індивідуальний, говорить спеціаліст.

Ідеологія органічного бізнесу полягає в тому, що ним потрібно займатися чесно. «Якщо сторонні органи чи небайдужі споживачі знайдуть у продукції залишки пестицидів, вас можуть позбавити права сертифікуватися на 1-2-5 років, а то і взагалі», — пояснює Білко.

При переході від традиційного виробництва до органічного треба бути готовим до зниження врожаю. Поки фермер навчиться вирощувати органічне, пройде 2-3 сезони, ділиться досвідом агроном.

Ще одне питання — куди збувати таку продукцію. Тут є декілька рішень: здати по звичайній ціні, перепродати сертифікованому трейдеру, продати в магазині чи інтернеті, продати на виставках чи ярмарках. Або ж самостійно налагодити експорт, якщо виробництво масштабне.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.