Майже 36 мільярдів тонн ґрунтів щороку розмиваються й руйнуються. Цьому сприяє вирубка лісів й неправильне використання земель землеробами. Такого висновку дійшли вчені з декількох країн Європи. Вони нанесли найбільш проблематичні ділянки на карту руйнування ґрунтів, повідомляє Nature Communications. Її склали за допомогою супутника.

З 2001 по 2012 роки характер використання ґрунтів змінився. Щорічно зливи розмивають 35,9 мільярда тонн ґрунту. За вказаний період ця цифра зросла на 2,5%.

В цілому, за розрахунками географів, на більш як 9% суші руйнування ґрунтів оцінюється як помірне або інтенсивне. У найбільшій небезпеці знаходяться Африка на південь від Сахари, Південна Америка і Південно-Східна Азія, зокрема Китай, Бразилія і розташовані поблизу екватора африканські країни. Руйнація ґрунтів загрожує також Індії – країні, що має 179,8 млн га родючих земель, або 9,6% усієї світової площі. 

За оцінкою авторів дослідження, грамотна програма збереження ґрунтів могла б зберегти більше мільярда тонн ґрунту щорічно. Лідери в цьому напрямку – країни Південної Америки (втрати вдається скоротити на 16%), Океанії (на 15,4%) і Північної Америки (12,5%).

Зони, в яких процес руйнування мінімальний, складають близько 85%.