Від 6500 грн/га і вище становлять видатки на вирощування олійного льону. Здорожчують виробництво видатки на якісне насіння, добрива, обробіток ґрунту, захист тощо. При ціні льону приблизно 10400 грн/т й урожайності 1 т/га що передбачає мінімальну технологію, рентабельність становитиме приблизно 35–40%. Такі цифри надає журнал «Агроном».

Проблему невисокої врожайності можна вирішити, обравши високопродуктивний сорт. Приміром, такий, як сорт Лірина. Його активно вирощують у Німеччині. Його врожайність – 2,5–2,9 т/га. Нескладно порахувати, що врожай 2 т/га може забезпечити рентабельність у 100-170%. Якщо ж врожайність сягне 2,5 т/га, рентабельність підскочить до 250%.

Олійний льон стійкий до посухи, тож його можна вирощувати усюди по Україні. Він добре підходить для висаджування після соняшника й ріпаку по сівозміні. Через кроткий вегетаційний період можна збирати льон укінці липня, а потому  висаджувати озимі зернові.

Площі під льоном в Україні зростають. Зокрема, поступово відновлює льонарство Житомирська область, де за останні три роки площі під культурою збільшили удесятеро –  з 320 га до 2900 га.

Збувати льон найкраще до ЄС. Щороку Євросоюз імпортує близько 900 000 тонн культури. Основними постачальниками є Казахстан, Канада й Росія. Передбачається, що ринок льону в найбільших світових виробників – США та Канади, –  з 2016 по 2021 рік зросте з $250 млн до $308 млн. За даними Українського клубу аграрного бізнесу, Україна займає сьоме місце серед експортерів льону.

Напередодні спеціалісти Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» радили малому аграрному бізнесу орієнтуватися на вирощування нішевої продукції, що має стабільно зростаючий попит на внутрішньому і зовнішньому ринках. Серед неї – також і льон.

 

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.