Haskaps Berries Honeyberries 696x462

Українські фермери активно закладають сади і нові ягідні плантації. Якщо ще півроку тому вони активно скуповували саджанці лохини й ремонтантної малини, то нині попитом користуються ще й саджанці обліпихи і жимолості.

Через попит, що зростає, виробник посадкового матеріалу «Брусвяна» у 2018 році планує збільшити площі під саджанцям лохини, малини та альпійської суниці. Загалом випуск продукції збільшиться на 30%.

Основну ставку, за словами директора розплідника «Брусвяна» Ліліани Дмитрієвої, підприємство робить на жимолость під замовлення. Ці ягоди нині дуже популярні. Перший урожай саджанці дають через 2 роки. З одного куща збирають від 800 г у перший рік до 2 кг ягід у наступні. За умов правильного догляду жимолость дає стабільний урожай протягом 30 років.

Попит на лохину не проходить і досі, ринок ще не наситився. Фермери замовляють саджанці топ-сортів Дюк і Река за рік. Контракти на поставку посадкового матеріалу обліпихи, придатного для вирощування в Україні й Молдові, розплідник уклав на два роки вперед.  

Цього року на підтримку садово-ягідного господарства Мінагрополітики виділило 75 млн грн. За хорошої підтримки галузі Україна може вийти у світові лідери експортерів ягід. За останню п’ятирічку приріст їх виробництва склав 9%.