В Україні 11,7 млн га, майже третина загальної площі сільгоспземель, включаючи непідконтрольні території, перебувають в тіньовій оренді, повідомив заступник голови аграрного комітету парламенту Олександр Бакуменко, передає Інтерфакс.

Офіційно за договорами оренди обробляється 22,6 млн га землі. Загальна ж площа угідь сільгосппризначення на підконтрольній території становить 34,2 млн га.

«З урахуванням податкового навантаження на підприємствах, що працюють легально, втрати бюджету від тіньової оренди становлять 16 млрд грн», — говорить Бакуменко. Такі ж оцінки були зроблені Світовим банком, що реалізує пілотні проекти на Миколаївщині та Київщині.

Аби вивести угіддя з тіньового обробітку, варто удосконалити сам механізм оподаткування земель, вважає Бакуменко. Зокрема, податки від оренди землі варто зараховувати до місцевих бюджетів за розташування ділянки. Ця ініціатива міститься в законопроекті № 7363, поданому до ВРУ минулого тижня.

Зазначимо, що із загальної площі сільгоспугідь 10 млн га перебуває в державній власності. 74% земель знаходиться у приватній власності, ще 0,3% — це комунальні землі.

На купівлю-продаж земель з 2001 року діє мораторій, дія якого постійно подовжується. Востаннє мораторій пролонгували до 2019 року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.