Black Sea Oil Trade 3 Feofilov 38415 696x480
Фото: latifundist

Українські аграрії дуже просунулися в передових технологіях, але їх прибуток падає вже другий рік. Таку на перший погляд парадоксальну думку висказав  Сергій Феофілов, генеральний директор УкрАгроКонсалту. Але, якщо розібратись все досить зрозуміло: за апгрейд підприємств платили  зі своєї кишені. «Рентабельність в 2018 році буде не найкращою», – констатував експерт. 

Тому у найближчому майбутньому успіху досягнуть лише ті господарства, які адаптували власну стратегію до довгострокової тенденції низьких цін. По фінансовій спроможності аграріїв б’ють вкрай незначні розміри державної підтримки аграріїв і зростання цін на ресурси. Тож 2018 року неминуче зросте їх увага до кредитів, інвестицій у виробництво.

Урожай-2018 Феофілов прогнозує на рівні 60-65 млн тонн, експорт зерна – 39-43 млн тонн. ВВП, за його розрахунками, складе близько 2%, хоча фактично це означає стагнацію економіки. Ціни глобальних ринків сировини будуть незначно коливатися на низьких рівнях.

Ринок землі не буде відкрито ані в 2018-му, ані навіть у 2019 році, важає експерт. Але на це вплине скоріше політика, ніж економіка. Головним наслідком відкриття ринку землі Феофілов називає подальше зростання витрат виробництва. Адаптивний період триватиме від 3 до 7 років, й у 2024-2027 роках слід очікувати буму урожайності й експорту гениректор УкрАгроКонсалту прогнозує . Вони можуть піднятись до 75-80 млн т та 55 млн т відповідно.