5p Dron850 D 850 D 850 D 850 696x464

За допомогою дронів на сьогодні здійснюється моніторинг 500 000 га полів. Такою інформацією на SmartAgroForum поділився співзасновник Drone.ua Февзі Аметов.

Причому за останні 4 роки тенденції у сфері моніторингу значно змінилися. Якщо раніше найбільш затребуваною і зрозумілою для аграрія була відео- та фотозйомка, то зараз — картування полів.

«Аграрії все більше знайомляться з технологіями і стають вибагливими споживачами, – каже Аметов. – Вони хочуть отримувати комплекс послуг: якісну діагностику та аналітику, а не просто набір даних».

Основним споживачем таких інновацій поки залишається власник компанії. У агрономів же тільки починає змінюватися свідомість, кажуть продавці інновацій.

Одначе, як вважає директор компанії SmartFarming Артем Бєлєнков, поки агроном сам не зацікавлений у дроні, купувати його неефективно.

За допомогою дронів аграрії складають теплові карти полів, вносять добрива та ЗЗР, проте до цих пір відчувають проблеми з пілотуванням — щотижня на полях падає 50 літальних апаратів.