Наступного року Україна може стати експортером меду №2 у світі. Такий оптимістичний прогноз дає у себе на сторінці у Facebook економіст ФАО Андрій Ярмак.

«Аргентина, багато в чому по причині конкуренції з нами, знижує експорт, а ми дуже швидко нарощуємо, – міркує Ярмак. – Чому я впевнений що ми будемо нарощувати експорт у наступному році? Бо зараз абсолютно нереально купити бджолопакети в Україні – все заброньовано і розібрано наперед».

За його словами, зростає зацікавленість у промисловому бджільництві. Поряд зі збільшенням пасік у галузь вливаються інвестиції.

«Приблизно 5-6 років нам потрібно, щоб наздогнати Китай та вийти на чільні позиції по експорту. Чому я вірю в те, що це можливо? Саме тому, що зараз пішов конструктивний обмін інформацією про ефективні технології бджільництва, і є величезний прогрес не тільки в кількості вуликів, але й в ефективності медозбору. Зараз ми можемо легко подвоїти обсяги збору меду лише за рахунок соняшнику», – зазначає експерт.

Уже з наступного року, за його прогнозом, удасться отримати збільшення врожайності значного переліку культур, лише за рахунок того, що кількість бджіл в країні зросте. Якщо ж не буде критичних кліматичних умов, Україна отримає вищу врожайність соняшнику, а отже буде експортовано більше олії.

Тим часом за останнє десятиріччя експорт українського меду збільшився у 15 разів. Із 24 місця експортерів країна піднялася й увійшла до трійки лідерів медового експорту. Серед лідерів, окрім Аргентини й Китаю, також В’єтнам та Індія.

Цього року експорт меду сягне більш як 70 000 тонн. У 2018 році, на думку Ярмака, цифра може сягнути понад 90 000 тонн.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...