Максимальною цифрою експорту був позначений для української сої жовтень. Її поставки  сягнули 245 800 тонн. Загалом порівняно з минулим місяцем вони виросли більш як ушестеро, порівняно з минулорічним жовтнем – на 24%.

Загалом за перші два місяці 2017/18 МР експортовано рекордний обсяг соєвих бобів – 282 900 тонн проти 273 200 тонн роком раніше, інформує УкрАгроКонсалт. У п’ятірці експортерів – АДМ «Трейдинг Україна», Сантрейд, Нібулон, «Хлібне Місце» й Кононівський елеватор.

Із початку сезону експерти спостерігають значне пожвавлення на європейському ринку імпортерів сої – сюди відправили 38% експортного об’єму. У лідерах залишаються Туреччина – 29%, Іран – 20%, Білорусь – 7% та Єгипет – 5%.

Напередодні законом про внесення змін до Податкового кодексу України з 1 березня 2018 року було скасовано режим відшкодування ПДВ при експорті соняшнику, сої та ріпаку.

«Оператори ринку, в першу чергу фермери, не готові до такої радикальної зміни правил гри, – каже гендиректор консалтингового агентства Сергій Феофілов. – Можливе подальше зростання сірої економіки як реакція на непередбачуваність і нестабільність законодавства. Переробка виросте і по ріпаку, і по сої – це безперечно, і це добре. Але в будь-якому випадку буде потрібно 1-2 роки для пошуку ринків збуту для продуктів переробки, переорієнтація з експорту сировини на вивезення олії та шротів. Миттєву вигоду отримають, перш за все, великі і найбільші оператори ринку».

За оцінками УкрАгроКонсалту, експортний потенціал сої поточного сезону складає близько 2,55 млн тонн. АПК-Інформ називає цифру в 2,4 млн тонн. Це на 17% менше, аніж попереднього маркетингового року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...