Вітчизняне сало побило ціновий рекорд — з початку року вартість національного продукту зросла в 1,7 раза.

Залежно від регіону ціни значно різняться. Якщо тернополяни купують сало по 46 гривень за кілограм, то кияни — по 100-150 грн і вище. Такими спостереженнями поділився в Facebook Олексій Дорошенко, голова Асоціації постачальників торговельних мереж.

«Ми порівняли ціни в магазинах кількох країн і виявилось, що найдорожче сало в Україні, — розповідає Дорошенко. — У нашому магазині сало коштувало 157,6 грн/кг, в Білорусі — 140,5 грн, в Польщі — 58,4 грн. Причому польські виробники відпускають сало із необхідними для нашої країни документами від 25 грн/кг».

До слова, у Польщі ціна на сало вдвічі вища, аніж на більшість видів м’яса. В Україні ж ситуація інакша: якщо середня вартість сала становить 68 грн, то свинини — від 98 грн/кг.

«І це не за рахунок високої вартості свинини в Польщі, а за рахунок дорожнечі сала в Україні», — вважає Дорошенко.

На поголів’я критично впливає африканська чума свиней

Причиною цінових рекордів експерт називає скорочення поголів’я свиней у селян, тому промисловим способом сало практично не виробляється. На поголів’я критично впливає африканська чума свиней (АЧС).

Нагадаємо, останнім часом АЧС пішла на спад. За друге півріччя зафіксовано лише 41 випадок захворювання, тоді як за аналогічний період торік — понад 70.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.