Sunset 2356381 1920 696x464

Мораторій на продаж сільськогосподарських земель продовжили ще на рік — до 1 січня 2019 року. Відповідний законопроект 236 голосами «за» вчора прийняв парламент.

Як вважають автори документу, перед запровадженням в Україні вільного обігу сільгоспугідь необхідно напрацювати та прийняти законодавчу базу щодо формування розвинутої мережі фермерських господарств та кооперації. Це дозволить створити робочі місця на селі, а також забезпечити розвиток територіальних громад та інфраструктури. Окрім того, є необхідність врегулювати саму процедуру обігу земель.

Зазначимо, що загалом до Верховної Ради було внесено аж 9 законопроектів щодо продовження мораторію на продаж земель в 2018 році.

Самі ж власники паїв все більше схиляються до того, аби мати змогу продати свою ділянку при необхідності. Таких нині нараховується 59%, хоча торік не було й 29%. Також на 16% знизилась кількість фермерів, які проти скасування мораторію.

Підтримують відкриття ринку землі в Україні міжнародні фінансові організації, до прикладу, IFC, Світовий банк, а також ЄС.

«Європа не є учасником земельної реформи в Україні. Але ми спостерігаємо за цим процесом і підтримуємо його. Ринок має базуватися на верховенстві права», — зазначив днями на прес-конференції в Києві Маркус Клінгер, керівник сектору сільського господарства Представництва ЄС в Україні.

До слова, земельний мораторій як тимчасовий захід був введений ще в 2001 році, а почав діяти в 2002-му. Після мораторій неодноразово подовжувався.