Верховна Рада прийняла норму про невідшкодування ПДВ при експорті сої, ріпаку та соняшнику. Відповідну поправку в ході голосування за внесення змін до Податкового кодексу одобрило 252 народних депутатів.

«Норма почне діяти уже с 1 березня 2018 року і коштуватиме сільгоспвиробникам понад 10 млрд гривень щорічно», — розповів на прес-конференції в «Інтерфакс-Україна» Іван Мірошниченко, член парламентського комітету з аграрної політики та земельних відносин.

За його словами, парламентарі отримали законопроект за 10-15 хвилин до того, як його почали розглядати в залі. Близько 40 поправок вдалося зняти, проте в документі лишились спірні норми. Ефективність спілкування з міністром фінансів та прем’єр-міністром з приводу невідшкодування ПДВ була нульовою, каже Мірошниченко. Навіть деякі члени аграрного комітету голосували «за».

За словами експертів, без відшкодування ПДВ ріпак за три роки перетвориться в збиткову культуру. Негативні наслідки будуть і в короткостроковому періоді — виробників чекають штрафні санкції, адже більшість договорів на постачання олійних підписана набагато раніше. Постраждає імідж України як надійного експортера.

Така ситуація вкрай невигідна фермерам, вони готові виходити на акції протесту, говорить голова Аграрного союзу України Генадій Новіков. А от виробники олії будуть в виграші, саме вони були зацікавлені у відміні відшкодування.